❗️ Reisiinfo eriteade ❗️

❗️❗️Koroonaviiruse kiire leviku tõttu rakendavad paljud riigid erimeetmeid. Oht sattuda reisides karantiini või olukorda, kus transport Eestisse ei ole enam võimalik, võib tekkida ootamatult.

🛑 Mõistlik on mitte reisida
🛑 Kui oled reisil, tule võimalusel kiiremas korras koju
🛑 Kui elad välismaal, järgi kohalike võimude juhiseid

➡️ Loe ja jaga: https://vm.ee/et/uudised/valisministeeriumi-reisiinfo-eriteade

Portugal sulgeb alates 16.03 kuuks ajaks turistidele oma piiri Hispaaniaga, et pidurdada koroonaviiruse puhangut. Kaubavahetus jätkub ja üle piiri tööl käivatele inimestele keeldu ei kehtestata.
Portugali autonoomsed piirkonnad Assoorid ja Madeira kehtestasid alates 15.03 korra, et kõik välismaalt saarele saabujad suunatakse 14 päevaks kohustulikku karantiini. Madeira on peatanud kõik lennud riskipiirkondadest
Täpsemat infot olukorra kohta Portugalis saab https://www.dgs.pt/corona-virus.
Nakkuskahtluse korral palun helistage Portugali Terviseameti teabeliinile (+351) 808 24 24 24 ja järgige sealt antud juhiseid. Liin töötab 24/7 ja nõustatakse nii portugali kui inglise keeles Inglisekeelseks teeninduseks valige 9.

ERIOLUKORRA REISIINFO: Välisministeeriumi info piiriületuste võimaluste kohta

Seoses koroonaviiruse kiire leviku tõkestamisega on mitmed riigid seadnud piirangud riikidesse sisenemisel, samuti kehtestavad piiranguid lennuoperaatorid.

Välisminister Urmas Reinsalu paneb inimestele südamele, et reisimine muutub väga keeruliseks ja olud halvenevad reaalajas. „Palume arvestada, et Kindlasti ei tohi praegu pidada plaane Eestist välisreisile asumiseks,“ rõhutas ta.

„Kui asukohariik on sulgenud oma piirid või ei toimi rahvusvaheline transport, võtke palun ühendust välisministeeriumi või Eesti saatkonnaga,“ rõhutas Reinsalu. „Eesti riik teeb endast kõik oleneva, et tagada Eesti inimeste turvalisus ja töötame tekkivate hädaolukordadele lahenduste leidmisega,“ lisas ta.

Teatage endast e-posti teel aadressil [email protected] (lisage oma isikuandmed ja probleemi kirjeldus).

Eesti kodanikud, kes reisivad välismaal ja soovivad naasta Eestisse, peavad arvestama järgmiste piirangutega:

  • Transiit läbi Läti ja Leedu on Eesti kodanikele lubatud kuni 19. märtsi südaööni. Pärast seda on mõlemas riigis rahvusvaheline reisijatransport peatatud, palume naasta soovijatel leida alternatiiv praamiliikluse näol.
  • Transiit läbi Poola pole hetkel võimalik. Plaanis on võimaldada läbisõit Poolast eskorditavas sõidukite kolonnis. See on võimalik neile, kes endast täna, 16. märtsi hommikul enne kella 08.00 märku andsid. Täname kiire teavituse eest, välisministeerium jagab edasised juhised kõigile registreerunutele individuaalselt. Kolonni registreerus 73 Eesti kodanikku – 22 väikebussi ja 11 autot. Poola ametivõimudele on andmed edastatud. Edasised korraldused on selgumisel.
  • Saksamaa sulges oma piirid Austria, Šveitsi, Prantsusmaa, Luksemburgi ja Taaniga täna, 16.03 hommikul kell 08.00. Piir on avatud kaubavedudele ja teisel pool piiri töötavatele sakslastele ja Saksamaal töötavatele Austria, Šveitsi, Prantsusmaa ja Taani töötajatele. Koroonaviiruse sümptomitega isikutel pole lubatud ei riiki sisenemine ega väljumine. NB! Eestisse naasmiseks on hetkel võimalik kasutada Kiel-Klaipeda praami ning 19. märtsi südaööni transiiti läbi Leedu ja Läti. Värskeimat infot teab Eesti saatkond.
  • Taani sulges välismaalastele piirid 14.03, kuid Eesti kodanikud võivad koju jõudmiseks läbida Taani lennujaamu ning maismaapiiri Taanist väljumiseks Rootsi – praamiühendus Helsingør-Helsingborg ja Øresundi sild. Kuna Stockholm-Tallinn praamiliin ei tööta, saab praegu veel kasutada praamiühendust Stockholm-Helsinki ja sealt Tallinna.
  • Palume arvestada, et Aeroflot on teatanud, et katkestab 19. märtsist 30. aprillini lennud Moskva ja Tallinna vahel. Samuti on Finnair on teatanud muu hulgas Tallinna-suunaliste lendude lõpetamisest alates 17.03. Tühistatud on 16.03 kell 23.50 ja edasised väljuma pidanud lennud. Hetkel laevaliikluse sõidugraafikutesse muudatusi poe tehtud. Oma reisiotsuste tegemisel arvestage nende tähtajaliste piirangutega.
  • Palume reisimisel arvestada, et alates 16. märtsist kell 8:00 pääsevad Norrasse ainult Norra kodanikud, Norras elavad Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EL/EMP) kodanikud ja nende perekonnaliikmed, Norras töötavad EL/EMP kodanikud ja elamisloaga välismaalased. Eesti kodanikud Norrasse ei pääse.
  • Tänasest, 16.03 suletakse turistidele Portugali-Hispaania maismaapiir, riigisisesed liikumispiirangud kehtestatakse alates järgmiseks 15 päevaks. Palume piirangute alasse jäänud inimestel anda endast teada aadressil [email protected].
  • Eestisse naasnud inimesed peavad viibima 14 päeva karantiinis, et takistada viiruse levikut.
  • Piirid on veel suletud järgmistes riikides – Albaania, Küpros, Taani, Ungari (teatud riikidest saabujaile), Bosnia ja Hertsegoviina (teatud riikidest), Türgi (teatud riikidest saabujatele), Portugal, Montenegro, Serbia, Jordaania, Liibanon (teatud riikidest), Iisrael, Põhja-Makedoonia (teatud riikidest), Serbia (teatud riikidest), Ukraina, Tšehhi, Venemaa (teatud riikidest), Vietnam, USA (Euroopast, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt saabunud reisijatele), Moldova, Austria (teatud riikidega ühendus katkestatud), Kreeka (teatud riikidega), Saksamaa, Kasahstan.
  • Piirikontrolle või tervisekontrolle kehtestavad Austria, Araabia Ühendemiraadid, Horvaatia, Sloveenia, Tšehhi, Türgi, Šveits.

Korduma kippuvad küsimused (KKK): https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov