Valimised

Välisriigis elavatele valijatele saadetakse valijakaardid alates 2015. aastast ainult elektrooniliselt. Elektrooniline valijakaart saadetakse kõikidele portaalis eesti.ee oma e-posti aadressi edasi suunanud valijatele. Riigikogu valimistel peab alaliselt välisriigis elaval valijal olema määratletud valimisringkond, kas oma endise Eestis asuva elukoha või vanemate või esivanemate elukoha alusel, mistõttu soovitame juba varakult andmed korrastada.

INFO RINGKONNA MÄÄRAMISE KOHTA: et valijal oleks võimalik kasutada oma õigust valimistel hääletada, peab olema kindlaks määratud valimisringkond. Kandidaadid, kelle poolt hääletada, ja mandaadid on määratud just valimisringkondade alusel. Valijatel, kes on hääletanud eelnevatel Riigikogu valimistel, on valimisringkond määratud.

Kui Sul on kahtlus, et valimisringkond on määramata, saab seda kontrollida Eesti rahvastikuregistri kasutajatoelt aadressil [email protected].

Samale e-posti aadressile ([email protected]) on vaja valimisringkonna määramiseks teada anda võimalikult täpselt oma viimane elukoht Eestis.

Kui Sa ei ole Eestis elanud, palun edasta meile võimalikult täpselt oma vanemate või vanavanemate viimane elukoht Eestis.

Elukoha andmete saatmisel palun pidage silmas järgmist:

  • Tallinna linna elukoha puhul andke teada vähemalt linnaosa,
  • Tartu linna elukoha puhul märkige vähemalt Tartu linn ning
  • mujal Eestis asunud elukoha puhul piisab, kui kirjutate, mis maakonnas see asus.

1.12.2018 kuulutas president välja järjekordsed Riigikogu valimised, mis toimuvad Eestis 3. märtsil. Välisriigis on Eesti kodanikul hääletamiseks kolm võimalust: kirja teel, välisesinduses kohapeal või elektrooniliselt.

  • Kui tahad tulla Eesti saatkonda Lissabonis kohapeal hääletama, siis pea silmas, et eelvalimised toimuvad laupäeval 16.02.2019 kell 12.00-16.00 ja neljapäeval 21.02.2019 kell 13.00-17.00.
  • Kui tahad hääletada kirja teel, esita saatkonnale kirjaliku taotlus, üheskoos koopiaga isikut tõendavast dokumendist. See peab meile olema laekunud hiljemalt 1. veebruariks 2019.

Saatkonna aadress on Rua Filipe Folque, nº 10J-2Esq, 1050-113 Lisboa

  • Elektrooniliseks hääletamiseks veendu, et Sul oleks toimiv riist- ja tarkvara, näiteks töökorras ID-kaardi lugeja. E-valimised on avatud ööpäevaringselt lehel www.valimised.ee 21. veebruarist 2019 kella 9.00-st kuni 27. veebruari 2019 kella 18.00-ni.

Veendu ka, et isikut tõendav dokument oleks kehtiv.